Pentair Aurora

Horizontal Split Case Pentair Aurora Horizontal Split Case Yangın Pompası UL/FM Onaylı
Teknik Özellikler
Debi - GPM 250-5000 GPM
Debi - m3/h 56.8 to 1135 m3/h
Basınç Değeri 30 bar - 435 PSI
Genel Katalog Teklif Alın Ürün Kataloğu
Açıklama Yangın pompası nedir? Ne işe yarar?

Yangın pompaları, depoda hazır bekleyen suyu basınçlandırarak yangın söndürme tesisatına besleyen bir ekipmandır. Yangın pompaları, özellikle yüksek yapılarda, bir binanın yangından korunma sisteminin temel bileşenleridir. Yangın kontrol altına alınması ve büyümesi engelleyen bir ekipmandır. Yangın söndürme sistemlerinin kalbidir.

Yangın pompası nasıl seçilir?

Yangın pompaları hidrolik hesaplamalar sonucu seçilir. Projenin büyüklüğü ve tehlike sınıfına belirleyip, en kritik zona göre bir proje hesabı yapılması gerekmektedir. Bu proje hesaplamasına debi ve basınç değerleri hesaplanır.

Yangın pompaları nasıl çalışır?

Her bir pompanın ayrı bir kontrol panosu bulunur, yangın pompası devreye girdiğinde depoda hazır bekleyen suyun basıncını artırır. Sistemde kayıp ve kaçaklara bağlı olarak sistem basıncı düşümünde ana-yedek pompadan önce jokey pompa devreye girer. Sistem basıncı düşmeye devam ediyor ise ana pompa devreye girer.

Yangın pompası bakımı nasıl yapılır?

Ekipmanlarının kullanım ömürlerini uzatmak için periyodik bakımları yapılması gerekir. Yangın pompaları pompanın elektrikli veya diesel olmasına bağlı olmak üzere belli periyotlarda takip ve bakımlarını yapmak gerekir. Tüm bu bakımlar uzman ve yetkili personel tarafından yapılmalıdır.