Isotubi, S.L., 40 yılı aşkın bir süredir paslanmaz çelik dünyasında çalışmaktadır.

Grupo Lapuente'nin bir parçası olan Isotubi, S.L., uluslararası pazarlarda en önemli kalite gereksinimlerini karşılayan rekabetçi bir ürün sunabilen bir şirkettir.

Paslanmaz Çelik Boru ve Boru Bağlantı Elemanları

Pressfittings Teknolojisi
NUMEPRESS SİSTEMİ

NUMEPRESS ürün yelpazemizle, paslanmaz çelik boruları kaynak veya diş açmadan, çok kolay bir şekilde monte etmeye olanak tanıyan ve önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlayan Presfittings sistemini sunuyoruz.

Neden Pressfitting kullanmalıyız?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan montaj ve kurulum sistemleri yerini artık daha çevreci, daha ekonomik, daha tasarruflu ve daha etkili montajlama sistemine bırakmaktadır. Pressfittings, elektro-mekanik baskı makinelerinden geçirilen bağlantı parçaları ile boruların birleşimidir. O-Ring, hidrolik sızdırmazlığı sağlar. Presleme, borudaki bağlantı parçasını deforme ederek mükemmel bir mekanik bağlantıya neden olur. Uzmanlık gerektirmeden operatör tarafından minimum fiziksel çaba ile sağlanır. Dolayısıyla montaj ve kurulumda eski usullere nazaran daha hızlı, güvenilir ve çabuk olmasından dolayı tercih edilir.

Pressfittings yönetimi diğer teknolojiler ile karşılaştırıldığında;

Kaynak işinin düzgün yapılması ustalık gerektirmektedir. Kaynağın yapıldıktan sonra işleme devam edebilmek için soğuması gerekmektedir. Kaynak esnasında olan ısıl genleşmeler malzemenin deforme olmasına sebep olmaktadır. Uzmanlık ve beceri gerektiren bu işlem, kurulum süresini artırır. Özellikle paslanmaz kaynağı gibi özel ustalık gerektiren işlerde Pressfittings yöntemi daha hızlı, daha güvenilir bir bağlantı sağlarken aynı zamanda işçilik hatalarının da önüne geçmektedir.

Pressfitting, dişli bağlantılarla karşılaştırıldığında bile aynı yararları sağlar, çünkü diş açma işlemine bağlı olarak kir ve kesiksizdir.

Pressfitting uygulama sürelerini azaltır ve daha güvenlidir. Birleştirme, yapıştırıcı, reçine veya yüksek ateş olmadan oda sıcaklığında gerçekleştirilir. Kaynak yanıcı malzemelerin yakınında yapılamazken pressfittings yönteminde operatör, yanıcı maddelerle temas halindeyken bile emniyette çalışır. Presleme, küçük çaplar için 5 saniye ve daha büyük çaplar için 40 saniyede yapılır. Bu durum kurulum sürelerini sürekli olarak azaltır. Şirket montajcıları tarafından bildirildiği üzere, büyük çaplı borular kullanan tesislerde% 25 ila 50 kurulum süresi azaltıldığı raporlanmıştır. Kullanım olarak basit ve rahattır. Elektromekanik pres takımı, ağız boyunca bastırır. Bağlantı kalıcı ve geri dönüşümsüz bir şekil alır.

Kullanıldığı alanlara bakacak olursak,

Kullanımı açısında birçok yerde ve farklı sektörlerde kullanım göstermektedir;

-İnşaat sektöründe

-Marin ve Gemicilik

-Yangın söndürme sistemleri

-Endüstriyel sahalar

-Tesisat Sektörü

-Isıtma ve soğutma sektörleri

-Gazlı soğutma söndürme sistemleri ve birçok borulama alanının olduğu sektörler.

Sistemimizin ana uygulamaları şunlardır: basınçlı hava, ısıtma tesisleri, sanitasyon tesisleri, yangın söndürme sistemi (sprinkler), güneş enerjisi, sıhhi tesisat, endüstriyel tesisler, nakliye tesisleri ve madencilik.

Gerek üretim gerekse kalite kontrol süreçlerimiz Tüv tarafından ISO 9001 normuna göre sertifikalandırılmıştır. Ayrıca ürünlerimiz ve süreçlerimiz için başlıca Avrupa Onaylarına sahibiz: AD Merkblatt (Almanya), 2014/68/EU Basınçlı Ekipmanlar Direktifi, CERTIF (Portekiz), DVGW (Almanya), Numepress TÜV ürün sertifikası (İspanya ve Portekiz), LLOYDS, Gemiler için WATERMARK, SITAC, CSIRO, NSF, FM, WRAS, STO, ABS ve DNV Onayı.
Ürünler için tıklayınız
KALİTE BELGELERİ Sertifikalar
Detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var? Tüm Ürünleri Gör İletişim