Rapidrop

Bir İngiliz şirketi olan Rapidrop, yangın sprinkleri ve yangın söndürme sistem ekipmanları imalatı konusunda faaliyet göstermektedir. Rapidrop ürünleri UL, FM, LPCB gibi birçok onaya sahip olup, birçok referans projede kullanılmaktadır. Aşağıda ürün yelpazesi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Wafer Kelebek Vanalar

UL Listeli ve FM onaylı wafer kelebek vanalar 300 psi dayanımındadır. 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” – 10” ve 12” olarak üretilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Yivli Kelebek Vanalar

UL Listeli ve FM onaylı yivli kelebek vanalar 300 psi dayanımındadır. 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” – 10” ve 12” olarak üretilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Yivli Swing Check Vanalar

UL Listeli ve FM onaylı yivli swing check vanalar 350 psi dayanımındadır. 2” - 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” olarak üretilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Flanşlı Swing Check Vanalar

UL Listeli flanşlı swing check vanalar 350 psi dayanımındadır. 2” - 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” olarak üretilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Wafer (Flanş arası) Check Vanalar

UL Listeli wafer check vanalar 175 psi dayanımındadır. 4” – 6” – 8” – 10” – 12” olarak üretilmektedir. Ürünler çift klapelidir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Yükselen Milli (OS&Y Gate) Vanalar

UL Listeli ve FM onaylı yükselen milli vanalar 300 psi dayanımındadır. Flanşlı veya yivli alternatifleri mevcuttur. 2” (sadece yivli) - 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” – 10” - 12” - 14”(sadece flanşlı) - 16”(sadece flanşlı) olarak üretilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Yükselmeyen Milli (NRS Gate – Post Indicator) Vanalar

UL Listeli ve FM onaylı yükselmeyen milli nrs gate vanalar 300 psi dayanımındadır. Flanşlı olarak üretilmektedir. 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” – 10” - 12” - 14” – 16” olarak üretilmektedir. Dikey ve duvar tipi post indikatörler mevcuttur. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Islak Alarm Vanaları

UL Listeli ve FM onaylı ıslak alarm vanaları 250 psi dayanımındadır. 3” – 4” – 6” – 8” olarak üretilen ıslak alarm vanaları yivli, flanşlı, yivli – flanşlı bağlantı seçenekleri mevcuttur. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Kuru Alarm Vanaları ve Deluge (Islak, Kuru, Elektrik, Pre-Action) Vanalar

Detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Akış Anahtarı

UL Listeli ve FM onaylı akış anahtarları, alarm vanası basınç anahtarları ve yükselen milli vana izleme anahtarları System Sensor veya Weflo olarak tedarik edilmektedir. 450 psi dayanımındadır. 1” – 1 ¼”- 1 ½” -2”- 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” olarak üretilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Test Drenaj Vanaları

UUL Listeli ve FM onaylı test drenaj vanaları 1”- 1 ¼” ve 2” çaplarında imal edilemekte olup, K faktörleri 40 – 60 – 80 – 115 – 160 – 200 – 240 – 320 ve 360 olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Basınç Düşürücü ve Relief Vanalar

UL Listeli CLA-VAL marka basınç düşürücü vanalar 90G – 21 model (yivli) olarak temin edilmektedir. Vanalar 300 psi dayanımındadır. 1 ½” – 2” - 2 ½” – 3” – 4” – 6” – 8” – 10” olarak üretilmektedir. CLAVAL relief vanalar ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Flowmeter (Debi Ölçerler)

FM onaylı Influx marka flow metreler 3” – 4” – 6” – 8” çaplarında üretilmekte olup, flanşlı ve yivli seçenekleri mevcuttur. Teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Sprinkler

UL Listeli ve FM onaylı hızlı veya standart tepkili upright, pendent, duvar tipi, gizli tip (Concealed), residental tip, genişletilmiş etkili (extended coverage), konvansiyonel, ELO (Extra Large Orifice), ESFR sprinkler, sprinkler koruma kafesleri, sprinkler kutuları hakkında bilgi almak, için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Sprinkler Bağlantı Hortumları

FM ve VdS onaylı sprinkler bağlantı hortumu ve ekipmanları değişik uzunluklar ve bağlantı çaplarında imal edilmekte olup, teknik ürün broşürü için tıklayınız.

Couplings & Fittings

UL Listeli ve FM onaylı rijit – esnek kaplinler, redüksiyon kaplinler, dirsekler (45° - 90°), standart tee, yivli mekanik teeler, dişli mekanik teeler, sprinkler tee, konsantrik düşürücüler, kepler, flanş adaptörleri, kırmızı boyalı veya galvaniz olarak tedarik edilmektedir. Rekabetçi kaplin teklifleri için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.
Diğer yangın tesisatı ekipmanları küresel vanalar, itfaiye su alma vanaları, itfaiye su verme vanaları, hidrantlar, nozüller hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir, aynı zamanda Rapidrop Genel Ürün Kataloğunu indirerek, ürünlerimiz hakkında geniş fikir sahibi olabilirsiniz.